Školy hledají aktivity na vzduchu, obliba golfu mezi dětmi tak rosteOdložený zářijový Turnaj základních škol a také zprávy z různých koutů republiky potvrzují, že golf jako outdoorový sport táhne nové dětské zájemce. Období po ukončení koronavirových opatřeních potvrdilo odhady expertů, že bude zvýšený zájem o sportovní kroužky provozované na čerstvém vzduchu. Golfu letošní podzim nejen kvůli počasí skutečně přeje.

Už start nového školního roku a kampaň České golfové federace Učíme se, hýbeme se dávaly najevo, kam také chce český golf směrovat aktivity, aby zvýšil zájem o náš sport. Návrat do lavic ale přinesl i zvýšenou aktivitu školních zařízení, která hledají nové možnosti pro různé kroužky. Současné podmínky totiž nahrávají tomu, aby děti měly pravidelný pohyb spíše mimo školní budovy a tělocvičny, alespoň dokud to počasí umožní.

Řada klubů se proto správně rozhodla vyjít těmto potřebám naproti. Uspořádaly, nebo to ještě mají v plánu, ukázkové akce pro školy, které hledají nové možnosti pro svoji činnost. Předváděcí akce zorganizovali v Golf Clubu Osyčina, dokonce dvoudenní představení golfu pro Základní školu sluchově postižených uspořádali v Kravařích, kde podobné akce navíc chystají i pro jiné školy. „Akce měla mezi žáky i dospělými značný ohlas a probudila silný zájem o golf. Děkuji, že takovéto akce pořádáte, děkuji za naše děti, které jsou nadšeny,“ poděkoval následně v mailové korespondenci ředitel školy Libor Suchoň.

Přitáhnout děti ke golfu se ale snaží i jinde. Ve spolupráci s GC Stará Boleslav se golf představil například během Festivalu sportu pro půltisícovku dětí na ZŠ Výslunní v Brandýse nad Labem, Hořehledští zase ukázali golf v tom nejlepším světle pro třetí až šesté třídy na ZŠ Spálené Poříčí.

Na děti byl zaměřen i Den otevřených dveří na Ypsilonu u Liberce, na který přes nepřízeň počasí dorazilo na 600 zájemců, což předčilo i odhady organizátorů. „Ve spojení s projektem Se školou na golf jsme zaujali mnoho talentovaných dětí a jsme si jisti, že jsme na dobré cestě k rozvoji naší golfové akademie a také založení tréninkového centra mládeže,“ plánuje ředitel resortu Martin Trita další aktivity směrem k dětským kategoriím.

Vstup do nového školního roku byl důležitý i pro školy, které v projektu Se školou na golf již působí. Každým rokem se mohou těšit na Turnaj základních škol v dovednostních soutěžích. Letos se družstva sjela na Dýšinu a jeho účastníci včetně učitelů i ředitelů pomáhali natočit vydařené VIDEO, v kterém vyzdvihli devět důvodů, proč by děti měly hrát golf.


 


Zajímavosti

Staňte se součástí udržitelného rozvoje

„ Zacházej se Zemí dobře. Nezdědil jsi ji od svých předků, ale dlužíš ji svým dětem. “ Dochované indiánské přísloví odkazuje k myšlence udržitelnosti, která není objevem moderní společnosti, ale tvořila podstatu...

všechny zajímavosti

Víte, že

Golf za bouřky

Hrát golf za bouřky je zakázáno. Golfové hole slouží jako spolehlivý hromosvod, a jelikož se golfista nachází na otevřeném prostranství, je často jediným pravděpodobným cílem úderu blesku. Proto jsou součástí golfového hřiště i altánky, kde se můžeš při nenadálé bouřkové přeháňce schovat před blesky. Jestliže se na hřiště blíží bouřkový mrak, obsluha hřiště upozorní hráče zvukem ze sirény. V takovém případě označ svůj míč na hřišti a utíkej se neprodleně schovat.

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Bydlet pod Brdy = milovat golf

PilsnerGolf Resort Hořehledy

přehled akcí
© Bav se golfem 2022

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde