Školy hledají aktivity na vzduchu, obliba golfu mezi dětmi tak rosteOdložený zářijový Turnaj základních škol a také zprávy z různých koutů republiky potvrzují, že golf jako outdoorový sport táhne nové dětské zájemce. Období po ukončení koronavirových opatřeních potvrdilo odhady expertů, že bude zvýšený zájem o sportovní kroužky provozované na čerstvém vzduchu. Golfu letošní podzim nejen kvůli počasí skutečně přeje.

Už start nového školního roku a kampaň České golfové federace Učíme se, hýbeme se dávaly najevo, kam také chce český golf směrovat aktivity, aby zvýšil zájem o náš sport. Návrat do lavic ale přinesl i zvýšenou aktivitu školních zařízení, která hledají nové možnosti pro různé kroužky. Současné podmínky totiž nahrávají tomu, aby děti měly pravidelný pohyb spíše mimo školní budovy a tělocvičny, alespoň dokud to počasí umožní.

Řada klubů se proto správně rozhodla vyjít těmto potřebám naproti. Uspořádaly, nebo to ještě mají v plánu, ukázkové akce pro školy, které hledají nové možnosti pro svoji činnost. Předváděcí akce zorganizovali v Golf Clubu Osyčina, dokonce dvoudenní představení golfu pro Základní školu sluchově postižených uspořádali v Kravařích, kde podobné akce navíc chystají i pro jiné školy. „Akce měla mezi žáky i dospělými značný ohlas a probudila silný zájem o golf. Děkuji, že takovéto akce pořádáte, děkuji za naše děti, které jsou nadšeny,“ poděkoval následně v mailové korespondenci ředitel školy Libor Suchoň.

Přitáhnout děti ke golfu se ale snaží i jinde. Ve spolupráci s GC Stará Boleslav se golf představil například během Festivalu sportu pro půltisícovku dětí na ZŠ Výslunní v Brandýse nad Labem, Hořehledští zase ukázali golf v tom nejlepším světle pro třetí až šesté třídy na ZŠ Spálené Poříčí.

Na děti byl zaměřen i Den otevřených dveří na Ypsilonu u Liberce, na který přes nepřízeň počasí dorazilo na 600 zájemců, což předčilo i odhady organizátorů. „Ve spojení s projektem Se školou na golf jsme zaujali mnoho talentovaných dětí a jsme si jisti, že jsme na dobré cestě k rozvoji naší golfové akademie a také založení tréninkového centra mládeže,“ plánuje ředitel resortu Martin Trita další aktivity směrem k dětským kategoriím.

Vstup do nového školního roku byl důležitý i pro školy, které v projektu Se školou na golf již působí. Každým rokem se mohou těšit na Turnaj základních škol v dovednostních soutěžích. Letos se družstva sjela na Dýšinu a jeho účastníci včetně učitelů i ředitelů pomáhali natočit vydařené VIDEO, v kterém vyzdvihli devět důvodů, proč by děti měly hrát golf.


 


Zajímavosti

Golfové klubovny: Od srubů po oceněná architektonická díla

Samostatnou kapitolou nejen na českých hřištích jsou klubovny. Jejich velikost a nabízený komfort nemusí odpovídat automaticky atmosféře, kterou nabízejí. Někde vystačí se stylovým srubem, další objekty sloužily jiným...

všechny zajímavosti

Víte, že

Green

Green je nejchoulostivější a nejvíce opečovávaná část hřiště, česky nazývaná jamkoviště. Jedná se o nejníže střiženou plochu, na které je umístěna cílová jamka. Green vyžaduje pečlivou údržbu: seká se až jednou denně, pravidelně se provzdušňuje, válcuje, pískuje a hnojí. Mezi golfisty často uslyšíš, jak hovoří o rychlosti greenu. Ta se udává ve stopách. Čím je rychlost greenu větší, tím je obtížnější dopravit míček do jamky, protože je náchylnější na terénní nerovnosti. Na greenu hrajeme holí,...

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Opening Day

Green Golf Indoor Studio

přehled akcí
© Bav se golfem 2022

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde