ČGF získala ministerské záštity pro mládežnický projektČeská golfová federace získala ve dvou případech významnou podporu na roky 2022 a 2023 pro svůj projekt Se školou na golf, kterému záštitu udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy i ministr zdravotnictví.

Považuji to za důležitý posun v komunikaci se státními orgány, záštity podtrhly význam projektu jednak pro školní mládež, ale také pro samotné kluby, které tak šíří golfovou osvětu ve svém nejbližším okolí,“ uvedl prezident ČGF Vratislav Janda.

Obě ministerstva tak ocenila celospolečenský význam projektu Se školou na golf, který pomáhá výrazným způsobem rozvoji a osvětě golfu mezi mládeží na školách. Na deseti z nich školy začlenily výuku golfu do Školního výukového programu.

Projekt za osm let existence vybudoval kompletní metodiku spolupráce se základní školou i platformu, ve které spolupracuje s golfovými kluby. Snaží se děti přimět ke sportu, který se nabízí v jejich regionu. Tam, kde by je možná dříve ani nenapadlo nový sport vyzkoušet.

S ministrem zdravotnictví jsme hned od počátku jednali o podpoře mládeže i seniorského golfu a záhy získali záštitu pro projekt Se školou na golf. A netajil jsem se, že současně bylo naším přáním získat i záštitu ministerstva školství, což se nakonec podařilo.“ vysvětlil prezident ČGF, podle kterého záštita může pomoci lepší komunikaci se zřizovateli. „A bude to i důležitý impuls pro ředitele škol, kteří dosud vstupovali do neznáma.

Do projektu se od začátku projektu zapojilo 80 golfových klubů a osloveno bylo přes 400 škol. Každoročně si golf vyzkouší přes deset tisíc žáků. Celý projekt ČGF významně podporuje materiálně - i díky prostředkům Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf, která vybavuje školy potřebnou výstrojí.  Navíc pomáhá rozšiřovat členskou základnu.

Jednotlivé udělené záštity je možné v dokumentu pdf stáhnout zde:


 

Autor textu: Petr Halaburda


Zajímavosti

Partnerství hraje v golfu důležitou roli

Svět golfu vytváří významná partnerství, která hlavně díky fair play vydrží na dlouhé věky. Ať už je to přátelství mezi hráči samotnými, nebo pouto mezi obchodními partnery, vždy se jedná o spolupráci, ve...

všechny zajímavosti

Víte, že

Grip

Grip je jedna z klíčových částí hole. Je to jediné spojení s hráčem; místo, kde hráč drží golfovou hůl. Vyrábí se zpravidla z gumy v různých vzorech a průměrech podle preferencí každého golfisty.

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Bydlet pod Brdy = milovat golf

PilsnerGolf Resort Hořehledy

přehled akcí
© Bav se golfem 2022

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde