Počítáte si odehraná hřiště?Cestování po nedomovských hřištích je pro řadu českých golfistů naprostou samozřejmostí. Někteří z nich si vedou přesnou statistiku, kolik ze současných (a několika již zrušených) 105 hřišť po Česku už zdolali. Mnozí z nich už jsou členy volného sdružení Spolek Všudehrálů.

Kdo jsou Všudehrálové? Unikátní sdružení v českém golfu, do kterého se může připojit každý, kdo již odehrál alespoň 60 hřišť. Spolek vznikl v roce 2014 z iniciativy novinářů Andreje Halady a Jiřího Kryšpína.

Nejde o žádnou přísně organizovanou skupinu. Členství je dobrovolné, žádný ze Všudehrálů nemá na hřištích žádné zvláštní výhody, a je stejně jako celý golf založeno na čestnosti a poctivosti.

Co pro vaše členství ve spolku můžete udělat? Na webových stránkách www.vsudehralove.cz si můžete sami spočítat, kolik hřišť jste již odehráli. A pokud jste jich absolvovali minimálně 60, stáváte se automaticky členem spolku a získáte automaticky bronzový odznak.

Podle údajů spolku bylo takových golfistů na počátku letošního roku již 290. Osmdesát a více hřišť má odehráno 81 golfistů, více než 100 hřišť (a možnost se pyšnit zlatým odznakem) má 42 Všudehrálů.

Podle statistik nejvíce členů spolku (288) absolvovalo hřiště ve Mstěticích, o jedno méně hlásí Konopiště, Poděbrady a Ypsilon. Mezi devítijamkovými hřišti mají největší počet návštěv Hodkovičky a Štiřín (274).

Všudehrálové také na základě svých bohatých zkušeností s českými hřišti každoročně hodnotí kvalitu areálů.

Foto: Golf Club Mstětice

Autor textu: Petr Halaburda


Zajímavosti

Mezinárodní Den žen na golfu již 7. června

První červnové úterý patří na celém světě ženám. Smyslem Women’s Golf Day (WGD) je představit ženám golf z různých stran. Obvykle se akce odehrávají v odpoledních a podvečerních hodinách (16:00–20:00)....

všechny zajímavosti

Víte, že

Grip

Grip je jedna z klíčových částí hole. Je to jediné spojení s hráčem; místo, kde hráč drží golfovou hůl. Vyrábí se zpravidla z gumy v různých vzorech a průměrech podle preferencí každého golfisty.

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Bydlet pod Brdy = milovat golf

PilsnerGolf Resort Hořehledy

přehled akcí
© Bav se golfem 2022

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde