Návrat ke golfu? Není nic jednoduššího!Otevření veřejných sportovišť přineslo také restart golfových hřišť. Řada dříve aktivních golfistů tak začala zvažovat, jakým způsobem se znovu vrátit do golfového světa. Věřte nám, že není nic jednoduššího. A jedním dechem dodáváme, že stav českých greenů a fairwayí je po mírné zimě letos opravdu výtečný!

Dotazů na startu sezóny, která začala kvůli pandemii tak nešťastně, přichází nebývale mnoho. Zní pokaždé obdobně: Golf jsem už hrál/a, měl/a jsem i handicap, ale pár let jsem se mu nevěnoval/a. Co mám udělat, abych znovu mohl/a začít hrát, a kde zjistím svůj handicap?

Odpověď není složitá: Chcete opět začít hrát golf a již jste dříve získali osvědčení o hře golfu, nebo ještě dříve tzv. zelenou kartu? Pak můžete rovnou vyrazit na golfová hřiště, protože recepce hřišť vás dohledají v databázi ČGF. Vaše oprávnění je totiž stále platné. K čistě rekreačnímu golfu žádnou jinou registraci nepotřebujete, zvláště pokud využijete řady míst, která fungují na principu veřejných hřišť – především pak akademie. Chcete-li obnovit své členství v klubu, kontaktujte ideálně svůj bývalý klub, nebo se na recepci hřiště, kde chcete hrát, domluvte na dalším postupu. Vstupem do golfového klubu také znovu aktivujete svůj HCP.

Nebo si můžete vybrat z bohaté nabídky jiných klubů sdružených v ČGF.


Zajímavosti

Průvodce golfovým vybavením / 1. – Co si vzít na sebe?

Než se nováček pustí do golfu, získává základní informace o výstroji. S jakým vybavením se vlastně hraje a v čem na golf vyrazit? Jak už pravidla napovídají, hra spočívá v hraní míčem holemi z odpaliště do jamky....

všechny zajímavosti

Víte, že

Týčko

Na začátku byla hromádka hlíny, na kterou si hráč před odpalem položil míček. Znamenalo to však, že golfista měl stále špinavé ruce. Proto George F. Grant - jihoafrický dentista - vynalezl dřevěný kolíček, který se zatlačil do země a na něj se postavil míček. Týčko se v nezměněné podobě používá dodnes. Týčko zapichuj do trávníku tak, že si napřed vložíš do dlaně míč a teprve pak zatlačíš na týčko přes plochu míče. Má to hned dvě výhody: půjde ti to snadněji a míček bude rovnou ležet na týčku.

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 111 hřišť

Navštivte jedno
z 111 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Den žen na golfu na Cindě

Driving Cinda

přehled akcí
© Bav se golfem 2020

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde