Devět pravd o golfu / 5. pravda: Vylepšuje fyzickou i duševní rovnováhuExistuje celá řada odborných/akademických studií, které potvrzují, že golf přispívá posilování svalstva, zlepšování rovnováhy a aerobnímu cvičení. Golfová aktivita může vylepšit fyzickou i duševní rovnováhu. Některé výzkumy dokázaly, že rotační a balanční dovednosti - potřebné při golfovém švihu - dodávají fyzické benefity, kterých se tělu nedostává při ostatních sportech.

R&A financuje nový akreditovaný výzkum k vysvětlení „specifických golfových účinků a vlivů“, které zlepšují sílu a rovnováhu, které mohou vést mimo jiné ke snížení pravděpodobnosti všemožných pádů, což je hlavní příčina invalidity a tím rostoucích výdajů ve zdravotnictví ve vyšším věku.

Tento výzkum obsahuje dvě části: První je dlouhodobá studie prováděná se staršími golfisty a golfistkami, kteří podstoupili specifický desetitýdenní golfový program; ten zahrnoval aktivity, během kterých se testovala realizovatelnost, bezpečnost i související zdravotní benefity. Druhá sledovaná studie se zaměřuje na porovnání tělesné a psychosociální charakteristiky golfistů i golfistek.

Zveřejnění výsledků dlouhodobého výzkumu, vedeného na Univerzitě Jižní Kalifornie Dr. Georgem Salemem a Profesorkou Marií Stokesovou z britské univerzity v Southamptonu, je naplánováno ještě na letošní rok.

Zkušební studie navíc nabízí další oblasti vhodné pro další výzkum, mezi ně patří například role golfu v péči o pacienty s demencí či studie zaměřená na konfliktní efekty sociální izolace.


Zajímavosti

Devět pravd o golfu / 8. pravda: Představuje rozvoj amatérského sportu

Amatérský status je zakotven v golfových pravidlech, aby bylo zřejmé rozdělení na amatérský a profesionální golf. Díky přiměřeným omezením povzbuzují pravidla amatérské golfisty k tomu, aby se soustředili na samotnou hru a ne na...

všechny zajímavosti

Víte, že

Týčko

Na začátku byla hromádka hlíny, na kterou si hráč před odpalem položil míček. Znamenalo to však, že golfista měl stále špinavé ruce. Proto George F. Grant - jihoafrický dentista - vynalezl dřevěný kolíček, který se zatlačil do země a na něj se postavil míček. Týčko se v nezměněné podobě používá dodnes. Týčko zapichuj do trávníku tak, že si napřed vložíš do dlaně míč a teprve pak zatlačíš na týčko přes plochu míče. Má to hned dvě výhody: půjde ti to snadněji a míček bude rovnou ležet na týčku.

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 111 hřišť

Navštivte jedno
z 111 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Příměstský sportovní tábor

Kšírovka

přehled akcí
© Bav se golfem 2020

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde