Devět pravd o golfu / 5. pravda: Vylepšuje fyzickou i duševní rovnováhuExistuje celá řada odborných/akademických studií, které potvrzují, že golf přispívá posilování svalstva, zlepšování rovnováhy a aerobnímu cvičení. Golfová aktivita může vylepšit fyzickou i duševní rovnováhu. Některé výzkumy dokázaly, že rotační a balanční dovednosti - potřebné při golfovém švihu - dodávají fyzické benefity, kterých se tělu nedostává při ostatních sportech.

R&A financuje nový akreditovaný výzkum k vysvětlení „specifických golfových účinků a vlivů“, které zlepšují sílu a rovnováhu, které mohou vést mimo jiné ke snížení pravděpodobnosti všemožných pádů, což je hlavní příčina invalidity a tím rostoucích výdajů ve zdravotnictví ve vyšším věku.

Tento výzkum obsahuje dvě části: První je dlouhodobá studie prováděná se staršími golfisty a golfistkami, kteří podstoupili specifický desetitýdenní golfový program; ten zahrnoval aktivity, během kterých se testovala realizovatelnost, bezpečnost i související zdravotní benefity. Druhá sledovaná studie se zaměřuje na porovnání tělesné a psychosociální charakteristiky golfistů i golfistek.

Zveřejnění výsledků dlouhodobého výzkumu, vedeného na Univerzitě Jižní Kalifornie Dr. Georgem Salemem a Profesorkou Marií Stokesovou z britské univerzity v Southamptonu, je naplánováno ještě na letošní rok.

Zkušební studie navíc nabízí další oblasti vhodné pro další výzkum, mezi ně patří například role golfu v péči o pacienty s demencí či studie zaměřená na konfliktní efekty sociální izolace.


Zajímavosti

Devět pravd o golfu / 6. pravda: Pomáhá ekonomickému růstu

Výsledky, medaile a žebříčky nejsou jedinými měřítky sportu. Golf prokazuje dlouhodobě rovněž svoji hodnotu pro ekonomický vývoj. A to mnohem významněji, než se dříve odhadovalo. Hodnotu golfu a jiných sportů v rámci společnosti však nelze...

všechny zajímavosti

Víte, že

Driver

Driver má v bagu výsostné postavení a používá se výhradně při odpalu míčku z týčka. Touto holí s největší hlavou, nejvýraznějším zvukem při úderu a nejdelším shaftem dosahují nejlepší hráči úderů se vzdáleností kolem 300 metrů. Pro začínajícího hráče je driver zároveň nejhůře ovladatelnou holí, protože sebemenší chyba v odpalu vychýlí míček z osy letu, takže je dopad značně nepřesný. Proto driver používají až zkušení golfisté.

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 111 hřišť

Navštivte jedno
z 111 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Tábory na JEZERECH

Jezera - Ostrožská Nová Ves

přehled akcí
© Bav se golfem 2020

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde