Golfové Vánoce budou bez simulátorů, ale golfu se vzdát nemusímeVánoce se sice v našich zeměpisných šířkách neodehrávají v ideálních klimatických podmínkách pro golf, přesto i během nejkrásnějších svátků v roce nemusíte na svoji sportovní vášeň zanevřít. Už jen kvůli tomu, že pod stromečkem někteří určitě nějaký golfový dárek najdou, nebo ho nadělí svým nejbližším.

Pravda, na domácí švihání holemi během Štědrého večera to příliš nevypadá. Ale je spousta možností, jak i doma vylepšovat své golfové návyky. Například u puttovacího koberce, který se určitě mezi dárky v mnohých rodinách objeví, v případě volného prostoru v garáži přijde vhod i síť pro odpaly, která odevzdala cenné služby už během jarního lockdownu.

V každém jiném roce by golfové choutky skvěle v mezisvátečním období naplnila také návštěva nejbližšího simulátoru. Jenže ty nám letos alespoň na nějaký čas vzala epidemie a následná opatření, která uzavřela (snad jen dočasně) všechna vnitřní zařízení, kam se golfisté během zimy uchylují.

Tak nám nezbyde, než se pořádně obléct a využít letošní výhody golfu, který lze jako jeden z nemnoha sportů stále provozovat. Přes zimu sice většina golfových resortů své brány zavřela, ale stále ještě najdete hřiště, která jsou při vhodných teplotách otevřena, případně nabízí provoz drivingu. Při vhodném oblečení tak o trénink nepřijdete.

Už jsme si na řadě míst zvykli společně brát hůl do ruky i v prvním dnu příštího roku. Novoroční drive se stal v klubech pěknou tradicí a taková pěkná vydařená rána přes zamrzlé jezírko (za doprovodu nezbytných poznámek od kamarádů…) dokáže udělat radost! Jenže i tato setkání nám letos zřejmě vezmou protiepidemická opatření. Ale první míč roku si můžete odpálit i sami někde v ústraní, pokud tedy nikoho neohrozíte.

Už nyní se všichni však těšíme na příští sezónu. Máme teď ideální možnost dát si golfová předsevzetí: Více trénovat, udělat si více času na hru s rodinou i kamarády. Klidné Vánoce a šťastný nový rok 2021.


Zajímavosti

90 let ČGF: 2. prosince 1931 se začala psát historie České golfové federace

Na den přesně před 90 lety byla založena první organizace, která byla přímým předchůdcem České golfové federace. Tehdejší Golfový svaz ČSR byl ustanoven 2. prosince 1931 a byl také zvolen první výbor, který začal řídit...

všechny zajímavosti

Víte, že

Péče o hřiště

Součástí golfové etikety a povinností každého hráče je i správně pečovat o hřiště. Po odehrání míče často na fairwayi zůstane vyseknutý „řízek“, tedy drn, který při odpalu uřízne hlava hole. Takový drn je nutné dát zpět na původní místo a zašlápnout ho, aby trávník co nejdříve zregeneroval. Při krátké hře, kdy míček letí na green z velké výšky, vzniká tzv. pitchmark (důlek v greenu po dopadu míčku). Nos u sebe vždy vypichovátko, kterým jej můžeš opravit. Vstoupíš-li do bunkeru (písečná překážka),...

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

DEN Bav se golfem

PilsnerGolf Resort Hořehledy

přehled akcí
© Bav se golfem 2021

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde