Golf trochu jinak – jeho odnože a kombinace (3.)Poslední pokračování připomene zbývající sportovní disciplíny, které mají ve svém názvu golf a více či méně se snaží být jednou z odnoží golfu. V některých případech jde o okrajové sporty, další si ale získávají poměrně širokou oblibu.

Footgolf
Fotbalistů aktivních či bývalých hraje golf po celém světě - a v tuzemsku nevyjímaje – celá řada včetně těch nejslavnějších. A tak bylo jen otázkou času, kdy si nadšenci oba sporty budou chtít nějak propojit. Na základě spojení fotbalu a golfu vznikl v Nizozemsku před třinácti lety  Footgolf. Vychází údajně ze soutěžení fotbalistů Tottenhamu Hotspur, kteří se snažili po skončení tréninku dostat míč z hřiště do šatny na co nejmenší počet kopů.

Hraje se podle pravidel golfu - často i na golfových hřištích - ale s fotbalovým míčem, který se hráči snaží co nejmenším počtem kopů dostat do jamky. Ty mají samozřejmě výrazně větší průměr, než v případě klasických golfových. Délka hřiště bývá obvykle kratší, ale stejně jako v golfu má jamky s parem 3, 4 a 5. Ke hře není potřeba víc než sportovní oblečení a míč.

Zahrát si ho můžete ve vybraných dnech například v Golfovém areálu Botanika.

Fotbalgolf
Blízký příbuzný Fotbalgolf je hodně podobný, ale na jamkách musí hráči navíc překonávat přírodní a umělé překážky, takže se trochu přibližuje minigolfu v jiných rozměrech. Hodně rozšířen je na severu Evropy.

Také zde se hraje na 18 jamek, v tuzemsku si lze disciplínu vyzkoušet na několika hřištích. Obě disciplíny často hrají stejní hráči, ostatně footgolf a fotbalgolf jsou sdruženy u nás do společné asociace.

Discgolf
S létajícím talířem si hrálo občas asi každé dítě a frisbiee brzy začalo hledat, jak s levnou plastovou pomůckou nějak soutěžit. A tak vznikl Discgolf, jehož principem je dostat talíř (disk) do koše na co nejmenší počet hodů podle daných pravidel.

Podobně jako v golfu měníte na různě dlouhé rány svoje hole, tak také v tomto mladém sportu můžete měnit talíře (disky), protože každý doletí do jiné vzdálenosti a dokonce i různě zatáčí.

Na výběr je v České republice celá řada discgolfových hřišť, naprostá většina má devět jamek, ale najdete i areály s 18 jamkami. A protože sníh této hře nijak nepřekáží, turnaje se hrají na rozdíl od jiných golfových odnoží také během zimy. S golfem toho má ale tento sport společného asi nejméně ze všech možných odnoží.


Foto: Česká footgolfová a fotbalgolfová asociace


Zajímavosti

Golf v podzámčí: nádherná zkušenost v krásném prostředí

Golfová hřiště v České republice dokážou překvapit svou rozmanitostí. Hraje se v místech, která prošla důkladnou rekultivací, v krásně zasazených místech v horách a podhůří, předměstí velkých městských...

všechny zajímavosti

Víte, že

Péče o hřiště

Součástí golfové etikety a povinností každého hráče je i správně pečovat o hřiště. Po odehrání míče často na fairwayi zůstane vyseknutý „řízek“, tedy drn, který při odpalu uřízne hlava hole. Takový drn je nutné dát zpět na původní místo a zašlápnout ho, aby trávník co nejdříve zregeneroval. Při krátké hře, kdy míček letí na green z velké výšky, vzniká tzv. pitchmark (důlek v greenu po dopadu míčku). Nos u sebe vždy vypichovátko, kterým jej můžeš opravit. Vstoupíš-li do bunkeru (písečná překážka),...

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Den žen na golfu na Hluboké

Zámecký Golf Resort Hluboká

přehled akcí
© Bav se golfem 2021

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde