Chcete se poučit u nejlepších? Vyrazte na turnaje pro špičkové profesionályPropadli jste golfu a už se nemůžete dočkat, až koncem týdne usednete k televizi a budete sledovat profesionální kolegy na různých světových sériích? A co je takhle vidět přímo v akci? Máme pro vás dobrou zprávu - na českých hřištích k tomu budete mít i letos dostatek možností.

Je to už několik let taková pěkná tradice, že na česká hřiště se sjíždějí nejlepší evropští golfisté a golfistky. Loňský složitý rok nabídku sice trochu pokrátil, ale letos se do toho čeští promotéři pustili znovu s plnou vervou a k vidění bude řada významných mezinárodních soutěží včetně nejvyšších evropských sérií.

Vrcholem bude D+D Real Czech Masters, který je součástí European Tour a na Albatrossu se už představila v minulých letech celá řada skvělých hráčů. Mimochodem třeba také Lee Westwood, který bojoval o vítězství na posledních dvou turnajích PGA Tour. V kalendáři si proto zatrhněte termín 19. až 22. srpna.

Uskuteční se zde i dva turnaje Challenge Tour (3.-6. června/Kunětická Hora a 1.-4. července/Kaskáda), která každoročně objevuje nové hvězdy. Příkladem budiž nejen loňský průlet Tour jejího šampióna Ondřeje Liesnera, ale třeba i Francouze Antonio Roznera; ten vyhrál o víkendu katarský turnaj série European Tour, ale ještě před dvěma lety vyhrál akci v Prague City Golf.

Skvělou možností vidět přední hráčky slibuje také Tipsport Czech Ladies Open (25.-27. června), které se bude hrát už potřetí. Po jedné karlštejnské zastávce našel loni trvalejší domov v Berouně, startovala i Klára Spilková. Vítězka Emily Kristine Pedersen se zde nadechla ke skvělé sezóně, v které kralovala celé Ladies European Tour. Skvělou příležitostí vidět nejlepší české hráčky bude nabízet také již pátý ročník Czech Ladies Challenge (3.-5. června), který se bude hrát na Konopišti.

Tím však možnost vidět na vlastní oči skvělé hráče nekončí, protože v Česku se budou hrát znovu dva turnaje „třetiligové“ Pro Golf Tour (7.-9. května/Ypsilon a 27.-29. srpna/Sokolov + Kynžvart).

Pokud byste chtěli mít přehled o talentovaných českých golfistech, pak nezapomeňte na berounské Czech Open (12.-15. srpna), nebo premiérové akce Czech Open Golf Tour (25.-27. června/Kaskáda a 3.-5. září/Karlštejn).
V obou případech jde o přímou konfrontaci nejlepších profesionálů a amatérů. Šest turnajů chystá rovněž Moneta Czech PGA Tour.

Jak je vidět, Česká republika se stala skutečnou velmocí na pořádání výborně obsazených mezinárodních turnajů. Využijte unikátní možnost odkoukat přímo na hřišti to nejlepší pro svoji hru od těch nejlepších. Golf je jen jeden a česká hřiště jsou (nejen) špičkovému sportu zaslíbena.

Mezinárodní Tour na českém území v roce 2021:

7.-9.5. PRO Golf Tour Ypsilon
3.-5.6. LET Access Series Konopiště
3.-6.6. Challenge Tour Kunětická Hora
25.-27.6. Ladies European Tour Beroun
1.-4.7. Challenge Tour Kaskáda
19.-22.8. European Tour Albatross
27.-29.8. PRO Golf Tour Sokolov/Kynžvart


Foto: Zdeněk Sluka


Zajímavosti

Golf na olympiádě (3.): Ondřej Lieser vstoupí do her po boku světových hvězd

V pátek 23. července budou zahájeny v Tokiu Letní olympijské hry, golfový turnaj mužů odstartuje o šest dnů později. Mezi 60 vyvolenými, kteří se budou ucházet o tři medaile, bude i český golfista Ondřej Lieser. Pro devětadvacetiletého člena European...

všechny zajímavosti

Víte, že

Par

Každá jamka má svoji normu, které se říká par jamky. Stejně tak i celé hřiště je znormováno svým parem, což je součet všech parů jamek. Tato norma je závislá na obtížnosti a délce dané jamky. Par je počet ran, na který by měl golfista jamku v ideálním případě uhrát. Na hřišti najdeš několik krátkých, tříparových jamek a několik dlouhých, pětiparových jamek. Nejčastější par jamky je 4.

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Pojď si s námi zkusit golf

GCC Svobodné Hamry

přehled akcí
© Bav se golfem 2021

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde