Golf na olympiádě (2.): systém hry a startovní poleDo startu golfového olympijského turnaje zbývají přesně tři týdny. Redukované žebříčky určily, že v obou soutěžích bude hájit své národní barvy 60 hráčů a 60 hráček, shodně vždy ze 36 zemí. Definitivně mezi nimi budou i čeští reprezentanti Klára Spilková a Ondřej Lieser.

Systém redukovaných žebříčků jsme popsali v minulém díle, dnes shrneme základní informace o obou turnajích. V obou případech se bude hrát v Kasumigaseki Country Clubu v Kawagoe, v prefektuře Saitama. Hřiště je vzdáleno hodinu jízdy od centra Tokia, které je středem celé olympiády. Jde o historický soukromý klub s dvěma hřišti, který zde byl vybudován už v roce 1929. Pro olympijský turnaj bylo vyčleněno východní hřiště s parem 71, z nejdelších odpališť měří 6827 metrů.

Pro obě soutěže platí stejný systém - hraje se na čtyři kola na rány, které odehrají všichni účastníci. Mužský turnaj je na programu od 29. července do 1. srpna, ženy se dočkají ve dnech 4. až 8. srpna. Pět dnů před startem mužského turnaje bude hřiště otevřeno pro tréninková kola, ženy budou mít možnost znovu trénovat dva dny před svými prvními soutěžními odpaly.

Stejně jako před čtyřmi roky (tehdy kvůli viru Zika) účast i letos odmítla z různých důvodů - od náročného programu přes soukromé či zdravotní důvody - celá řada předních hráčů včetně Dustina Johnsona (USA), hrát nebudou ani Španělé Sergio Garcia a Rafa Cabrera-Bello či Australan Adam Scott a další hvězdy.

V ženské kategorii jsou odhlášení zatím spíše výjimečná, konkurence bude velmi silná. Účast v americké výpravě si zajistily například i světová jednička Nelly Korda a její sestra Jessica.

Nedobrovolně budou absentovat i všichni medailisté z Rio de Janeira z roku 2016 – Justin Rose (Británie), Henrik Stenson (Švédsko) a Matt Kuchar (USA). Naopak v ženské kategorii by měly do Tokia dorazit všechny ženy ze stupňů vítězů v Brazílii: In Bee Park (Korejská rep.),Lydia Ko (Nový Zéland) i Shanshan Feng z Číny.

Startovní pole ženy
Startovní pole muži
Program golfových turnajů v Tokiu


Zajímavosti

Golf je také týmovým sportem, nejen při Ryder cupu

Golf není pouze individuálním sportem. Týmové soutěže v tuzemsku i na mezinárodní scéně jsou stále populárnější a stejně tak je oblíbený i systém hry na jamky, který se v takových turnajích...

všechny zajímavosti

Víte, že

Péče o hřiště

Součástí golfové etikety a povinností každého hráče je i správně pečovat o hřiště. Po odehrání míče často na fairwayi zůstane vyseknutý „řízek“, tedy drn, který při odpalu uřízne hlava hole. Takový drn je nutné dát zpět na původní místo a zašlápnout ho, aby trávník co nejdříve zregeneroval. Při krátké hře, kdy míček letí na green z velké výšky, vzniká tzv. pitchmark (důlek v greenu po dopadu míčku). Nos u sebe vždy vypichovátko, kterým jej můžeš opravit. Vstoupíš-li do bunkeru (písečná překážka),...

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Sobotní dětská akademie

Čertovo Břemeno

přehled akcí
© Bav se golfem 2021

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde